سایت مراجع

 آيت الله سيد علي خامنه اي (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جواد تبريزي (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله محمد تقی بهجت (رحمة الله علیه‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله نوري همداني (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله لطف الله صافي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله ناصر مکارم شيرازي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله فاضل لنکرانی (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله سيد علي سيستاني (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله وحيد خراساني (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جوادي آملي (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جعفر سبحاني (مد ظله العالي)

اوقات شرعی
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ايميل :   
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
عنوان
دانشنامه عاشورا
اخبار > دیپلماسی فعال یعنی گفت‌وگو با نماینده تمام ملت‌ها و به آمریکا و متحدانش ختم نمی‌شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیپلماسی فعال یعنی گفت‌وگو با نماینده تمام ملت‌ها و به آمریکا و متحدانش ختم نمی‌شود

دیپلماسی فعال یعنی گفت‌وگو با نماینده تمام ملت‌ها و به آمریکا و متحدانش ختم نمی‌شود

متأسفانه وزارتخارجه دیپلماسی فعال را در قبال آمریکا و متحدانش به کار بسته است و خواستار گفت‌وگو با آنان است اما این دیپلماسی فعال هیچ‌گونه واکنش ظاهری و عملی‌ای در خصوص اقدامات آمریکا در فلسطین، سوریه و عراق ندارد و به یک بیانیه‌ی سیاسی ختم می‌شود.

دولت‌ها برای پیشبرد اهداف خود در یک جامعه برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ای را برنامه ریزی می‌کنند و برای رأی آوردن در انتخابات نیز به اختصار نمونه‌های از آن را در برنامه‌های تلویزیونی و سفرهای استانی در جمع مردم آن استان مطرح می‌کنند.

این طرح‌های از پیش برنامه ریزی شده در قالب‌های برنامه اقتصادی، برنامه فرهنگی، برنامه سیاست خارجه شامل(سیاست داخله و سیاست خارجی) و دیگر برنامه‌ها نمود پیدا می‌کند.

دولت تدبیر و امید یا همان دولت محترم یازدهم در خصوص برنامه سیاست خارجه برنامه دیپلماسی فعال را مطرح کرد و این که ما خواستار گفت‌وگوی متقابل با تمام دنیا هستیم.

شاید بتوان گفت همین گفتار در رأی آوردن آقای حسن روحانی نقش به‌سزای را ایفا کرد، این شعار به تنهایی باعث رأی آوردن آقای روحانی نبود و عوامل متعددی را شامل می‌شد. اما نقش قابل توجهی را ایفاد کرد.

زیرا ایران در تنش‌های سیاسی و اقتصادی به سر می‌برد و این شعار مردم را به تفکر وادار نمود و رأی ملت ایران را در یک انتخابات آزاد رقم زد.

دیپلماسی فعال یا خواستگاه تقابل و ارتباط با دنیا بسیار امری پسندیده و نیک به شمار می‌رود زیرا ملت ایران مردمی معتدل هستند و این کلمه اعتدال و میانه‌روی در مکتب شیعه بسیار توسط ائمه اطهار(ع) توصیه شده است.

اما در خصوص دیپلماسی فعال باید گفت که دولت محترم این دیپلماسی را در قبال آمریکا و دیگر ابر قدرت‌ها به کار رفت تا شاید بتواند موضوع هسته‌ای را حل‌وفصل نماید و تحریم‌ها را از سر راه بر دارد.

باید گفت که آمریکا دشمن دیرینه این انقلاب بوده و هست و با ایران سر دوستی را باز نخواهد کرد، زیرا تمام اقدامات آمریکا علیه ملت ایران و شیعیان جهان حاکی از کینه‌توزی در قبال عقاید شیعه دارد و این که ایران نمی‌خواهد خود را با استانداردهای غرب و آمریکا یکسان‌سازی کند.

با تعاریفی که در بالا گفته شد دیپلماسی فعال خوب و نیک به شمار می‌آید، نه در مقابل زیاده‌خواهی غرب و آمریکا بلکه در مقابل ملت‌های آسیب‌دیده از آمریکا و غرب بسیار کار سازتر خواهد بود.

باتوجه به تحولات منطقه به خصوص سوریه، عراق  و از همه مهم‌تر فلسطین باید دیپلماسی فعال خود را پیش از همه در این امور نمود پیدا کند.

چرا که مسئله فلسطین برای نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم و حیاتی است زیرا قدس یکی از شهرهای مقدس ما مسلمانان به شمار می‌آید، صهیونیسم خواستار اشغال تمام فلسطین و بیرون کرن ملت فلسطین از خاک خود هستند و بلکه بتوانند شرایط ظهور موعود خود را در قدس محیا کنند.

و در نهایت فرماسونرهای خواستار خراب کردن مسجد مقدس قدس هستند بلکه بتوانند معبد حضرت سلیمان نبی را بازسازی کنند و این معبد را سنبل خود قرار دهند و یکتا پرسی را برچیده و بت‌های گوناگون را جایگذین کنند.

با توجه به تعاریف بالا مسئله فلسطین در دنیای کنونی امری حیاتی برای نشان دادن قدرت و نقشی که در آینده دولت‌ها در معادلات خواهند گذاشت، دارد.

دولت تدبیر و امید در خصوص تحولات فلسطین متأسفانه هیچ‌گونه اقدام عملی که نمود ظاهری داشته باشد را انجام نداده و فقط در حد یک بیانیه‌ی سیاسی در وزارت خارجه بیان شده است.

دیپلماسی فعال یعنی گفت‌وگو با نماینده تمام ملت‌ها و به آمریکا و متحدانش ختم نمی‌شود.

حال مسئله عراق و سوریه باید از الویت‌های وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران باشد چرا که آمریکا دارد تحولات جدیدی را از سر می‌گیرد و خواستار حفظ قدرت خود در منطقه است، تا بتواند مقاومت منطقه را شکست دهد.

وزارت خارجه نماینده یک ملت محسوب می‌شود  و وزارتخارجه باید دیپلماسی فعال خود را در قبال مردم مظلوم فلسطین و دیگر کشورهای زخم خورده از آمریکا و دیگر ابر قدرت‌های کاذب به کار ببرد، تا شاید خدمتی به دنیای اسلام کرده باشند.

 

 


١٠:٤٧ - چهارشنبه ١١ تير ١٣٩٣    /    عدد : ٥٤٣٧٦    /    تعداد نمایش : ٣٧٢٨


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج