سایت مراجع

 آيت الله سيد علي خامنه اي (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جواد تبريزي (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله محمد تقی بهجت (رحمة الله علیه‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله نوري همداني (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله لطف الله صافي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله ناصر مکارم شيرازي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله فاضل لنکرانی (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله سيد علي سيستاني (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله وحيد خراساني (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جوادي آملي (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جعفر سبحاني (مد ظله العالي)

اوقات شرعی
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ايميل :   
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
عنوان
دانشنامه عاشورا
اخبار > علل رویارویی نظام غرب و آمریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران
 


  چاپ        ارسال به دوست

علل رویارویی نظام غرب و آمریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران

تاریخچه نظام غرب:

قرن 18 یادآور تحول عظیم در صنعت، کشاورزی، حمل‌ونقل و تولید را تدایی می‌کند و در عین حال ذهن انسان را به سوی کشور انگلیس سوق می‌دهد، چرا که این تحول عظیم از کشور انگلیس آغاز شد.

قبل از این دوره، کشورهای غربی از وضعیت نامطلوبی برخوردار بوده و باید اعتراف کرد که فی‌نفسه این تحول بسیار خوب بود، پشت‌‌کار مردم را می‌رساند و در عین حال نقصان‌های مد نظر می‌آید.

به هر حال این تحول نیاز به مواد اولیه دارد و در آسیا به خصوص خاورمیانه دارای معادن عظیم نفتی و گاز می‌باشد.

تا این که جنگ جهانی اول رخ می‌دهد، یک فاجعه انسانی، دستاورد بشر در سالهای 1914 تا 1918، یک دستاور نادرست، در هیچ جنگی فراوانی کشت‌وگشتار قابل قیاس با جنگ جهانی اول نیست، جنگی که برای اولین با سلاح‌های مخرب شیمیایی امتحان خود را پس داد. همین بس که رهبر نظام جمهوری اسلامی ایران ساخت و استفاده از این سلاح‌های مخرب را حرام دانسته و اجرای این امر لازم‌الاجراء برای نیروهای نظامی ایران می‌باشد.

با پایان جنگ، انگلیس نفوذ خود را در خاورمیانه گسترش می‌دهد، لازم به ذکر است که در آن سال‌ها انگلیس از فرقه وهابیت بسیار حمایت و در مقابل استفاده‌ی بهینه را علیه مسلمانان جهان استفاده می‌کند و این حمایت‌ها با برسر کار آمدن دولت‌های مختلف جهانی ادامه یافته است.

استعمار کلمه‌ای آشنا و قابل لمس برای گذشتگان ما، دورانی را تدایی می‌کند که کشورهای انگلیس، فرانسه، هلند و دیگر کشورهای غربی، ملت و کشورهای آمریکای شمالی، شبه قاره هند، آفریقا و دیگر کشورها را به اسم کمک برای آبادانی، مثل یک مهمان ناخوانده وارد کشورهای ذکر شده می‌شوند.

تا به این جا به تاریخچه اجمالی و فشرده انگلیس و دیگر کشورهای غربی، گزارش شد و با این تفکر سراغ واژهای کلیدی استعمار، جنگ عقایدها،نفوذ بر دیگر کشورها، ایجاد سازمان‌های بشر دوستانه مثل سازمان حقوق بشر، تقابل با کشورهای غیر هم‌سو، ایجاد جهانی با تفکر دست‌های پشته‌پرده با اعمال نفوذ آمریکا، اسراییل، انگلیس و دیگر کشورهای غربی.

استعمار:

ایران از جمله کشورهایی است که در طول تاریخ مورد استعمار قرار گرفته است و گذشته‌ی آشکاری را برای جوانان ایرانی تدایی می‌کند دورانی که می‌توان نمود آن را در قاجار و پهلوی مشاهده کرد.

دورانی که روحانیت شروع به آشکار سازی تفکر پلید غرب می‌کند و در این زمان جنگ روحانیت با غرب کلید می‌خورد از جمله این بزرگان می‌توان به حضرات شیخ فضل الله نوری، میرزای شیرازی، میرزا کوچک خان جنگلی و در نهایت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران را یاد آور شد.

استعمار شعار آبادانی بود و به اسم آبادانی وارد کشور شدند و نتیجه‌ای جزء غارت ملت ایران را در بر نداشت، نتیجه‌ای جزء فقر و در مقابل ثروت اندوزی غرب، آمریکا و در ظاهر خائنین وطن فروش در بر نداشت.

و مردم تنها پناه خود را در حضور روحانیت یافتند و می‌توان به فتوای توتون و تنباکو اشاره داشت و اقدامات شیخ فض الله نوری را نباید از یاد برد و تلاش‌های دیگر بزرگوارن را.

تجربیات گذشته باعث شکل‌گیری قیام حضرت آیت الله امام خمینی(ره) شد و در نهایت با کمک ملت ایران، نظام جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت. یکی از دلایل شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران پس از سال‌ها استعمار می‌توان به جد گفت مبازه برای همین استعمار بوده است.

نفوذ بر کشورهای هدف:

برای استعمار زمینه سازی این امر بسیار حائز اهمیت می‌باشد و در طول تاریخ خائنین وطن فروش بسیار به چشم می‌خورد و نیازی به نام بردن این افراد نیست.

کلمه نفوذ، ذهن را در دولت‌های حاکم می‌برد به این معنا که برای غارت یک ملت باید از دربار یا افرادی که دارای قدرت هستند استفاده کرد.

شناسایی این افراد خائن خود یک پروژه عظیم می‌باشد و پای سازمان‌های جاسوسی غرب و آمریکا را در سرزمین ما باز می‌کند.سازمان‌هایی که هدف خود را در غارت ملت‌های دیگر کشورها سوق می‌دهند.

به هر حال این افراد دنیا دوست را شناسایی می‌کند و وارد سیستم موجود شده و اقداماتی را از قبیل کودتا، غارت معادن و مواد اولیه و دیگر مسائل را با کمک این افراد انجام می‌دهند. این سیاست را فقط می‌توان در نظام‌های آمریکا، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی جست‌وجو کرد.

پس عامل دیگر رویارویی نظام غرب را همین نفوذها و ورود جاسوسان برای براندازی نظام‌های مردم سالارانه می‌توان نام برد.

تلقین تفکرات حاکم در سیاست‌های خارجه آمریکا و اروپا:

از بین بردن تفکر حاکم در یک جامعه به استعمار کمک حائز اهمیتی می‌کند چرا که از بین بردن تفکر حاکم و جایگذینی تفکر خود، مردم را از گذشته خود دور می‌کند و آینده را در تفکرات تلقینی یافت می‌کنند و الگو را از تفکر آمریکایی می‌یابند.

ایجاد مدرسه و دانشگاه با سیستم غربی از ابزارهای آمریکا به حساب می‌آید. رسانه نیز نقش مهم‌تری را در عوام بر عهده دارد که باعث شکل‌گیری شبکه‌های BBC و VOA  و دیگر شبکه‌ها شده است.

دو شبکه ذکر شده در کشورهای خاورمیانه اهداف بزرگی را بر عهده دارد و در نفوذ عقاید و استعمار نقش کلیدی را ایفاء می‌کنند و متأسفانه تا حدی تفکر غربی در کشورف حاکم شده است و این بدان معنا نیست که مردم هوشیاری کامل خود را از دست داده‌اند.

و در نهایت می‌توان به بحث مهدویت اشاره‌ای نیز داشت.

در تمام ادیان ظهور مردی که تجلی آزادی و مردم سالاری بی‌عیب و نقص است را در ذهن خود پرورش می‌دهند و با آب‌ و رنگ خاص تفکر حاکم، بازگو می‌کنند.

و در مقابل روایاتی آمده است که بین خیر و شر تقابلی صورت خواهد گرفت.

می‌توان از دلایل شکل‌گیری نظام جمهوری اسلای ایران را زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) عنوان داشت. که این قیام جهانی باعث شکل گیری بیداری اسلامی شد. برای حمایت از این بیداری در اوایل انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأسیس شد.

حال سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در منطقه و جهان در حال اقداماتی برای کمک به آزادیخواهان است. تا با این اقدامات زمینه سازی ظهور را محیا کند.

در مقابل نیز نیروی شر برنامه‌های خاص خود را دارد از جمله فرقه سازی، ایجاد تفکر بدبینی به دولت حاکم، تفرقه اندوزی در بین مذاهب و ادیان و دیگر موارد.

پس مشکل اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران با غرب برای نظم حاکم در آن کشورها و تمدن غرب نیست بلکه مشکل اساسی در سیاست‌های خودکامه و ضد بشری آمریکا، اسراییل و غرب است.

دوستان وقتی ما می‌گوییم زمینه‌ساز ظهور مهمدی هستیم مسائل داخلی، مشکلات اداری و مفاسد اداری را سعی نکنیم مد نظر قرار ندهیم و اگر هم مشکلی باشد باید از خود شروع کنیم و این سوال را از خود بپرسیم که آیا من فلان مقام را داشتم، دست به خطا می‌زدم یا خیر.

به هر حال اگر مشکلی در داخل باشد نباید اقدامی را انجام دهیم که آمریکا و غرب از آن سوء استفاده کند مثل وقایع سال 1388. باید صبر و شکیبا باشیم تا این ساختمانی که دایه ولی الامر مسلمین را در سر دارد و شاید هم اداره جهان را، به سر منزل خود برسد.


١٩:٣٧ - يکشنبه ١٢ بهمن ١٣٩٣    /    عدد : ٥٨٣٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٨١


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج