سایت مراجع

 آيت الله سيد علي خامنه اي (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جواد تبريزي (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله محمد تقی بهجت (رحمة الله علیه‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله نوري همداني (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله لطف الله صافي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله ناصر مکارم شيرازي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله فاضل لنکرانی (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله سيد علي سيستاني (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله وحيد خراساني (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جوادي آملي (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جعفر سبحاني (مد ظله العالي)

اوقات شرعی
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ايميل :   
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
عنوان
دانشنامه عاشورا
اخبار > آیا ما می‌توانیم؟... بله، خواستن توانستن است... نه شما نمی‌توانید!...
 


  چاپ        ارسال به دوست

آیا ما می‌توانیم؟... بله، خواستن توانستن است... نه شما نمی‌توانید!...

 

1)آیا تحریم‌های یکجانبه از سوی غرب علیه ملت ایران به دلیل انرژی هسته‌ای است:

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جبهه غرب و آمریکا تمام نیروهای خود را به کار گرفته، بلکه بتواند انقلاب اسلامی ایران را از هدف خود دور کند. از کودتای نوژه می‌توان اشاره داشت تا تسخیر لانه جاسوسی و همچنین انهدام بالگردهای آمریکایی در طبس.

و در نهایت 8 سال جنگ تحمیلی که در این جنگ به واژگونی پرواز 655 ایران ایر که 290 کشته در پی داشت اشاره کرد، گفتنی است که این هواپیما توسط ناوشکن آمریکایی در آب‌های خلیج فارس مورد اصابت قرار گرفته بود و آخرین ضربه دشمن تحریم‌های اقتصادی است که در پی آن فشار اقتصادی بر عامه مردم را در پی دارد. هدف از این تحریم‌ها خسته کردن نیروهای انقلاب و سپس عامه مردم است.

چرا که آمریکا می‌داند اگر جنگی را به راه اندازد بازنده این جنگ خود آن‌ها خواهند بود، 8 سال جنگ تحمیلی تجلی این قضیه است. پس تنها راه براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های اقتصادی است.

چرا که خوراک، پوشاک و مسکن از اولویت‌های اولیه انسانی از یک منظر محسوب می‌شود و با هدف قرار دادن اقتصاد، آمریکا خواستار شورش مردم علیه حکومت است و این که شما "نمی‌توانید اقتصاد اسلامی را پایه گذاری کنید" و "برای به دست آوردن علم باید از ما تقاضا کنید".

حال سوالی که می‌ماند این است که مشکل آمریکا بر سر مسئله انرژی هسته‌ای است یا مبانی شیعه در قبال طاغوت و همچنین وجود منابع طبیعی در ایران و منطقه خاورمیانه؟

با مطالعه دقیق تاریخ معاصر ایران در می‌یابیم که آمریکا در طول تاریخ به ملت ایران چنین تلقین کرده است که علم و قدرت جهانی از آن غرب و آمریکا است و شما اگر خواهان علم و هر چیز دیگر هستید باید به ما مراجعه کنید.

اما با نهضت امام خمینی(ره) با پشتوانه مردمی برای رسیدن به آرمان شهر موعود و رهایی کنونی از طاغوت این معادله را بر هم زد.

2) آیا ما می‌توانیم؟... بله، خواستن توانستن است...   نه شما نمی‌توانید!... :

"چرا ما می‌توانیم، چون قدرت و عظمت الهی پشتوانه ملت ایران است".

رهبر انقلاب اسلامی در بازدیدی که از نمایشگاه هوا و فضا سپاه داشتند، بیانات تاریخی را از خود بر جای گذاشتند و گفتند"بازدید از این نمایشگاه را بسیار شیرین و فراموش نشدنی توصیف کردند".

این سخن بدان معنا است که نیروهای سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بعد از جنگ با همان روحیه مقاومت و جهاد پا در عرصه مدیریت، ساخت تجهیزات و دیگر اقدامات با "هدف ما می‌توانیم" گذاشته اند.

و ما امروز شاهد هستیم که از لحاظ موشکی رتبه اول منطقه و رتبه هفتم جهان را از آن خود کرده‌ایم. این رتبه در زمانی کسب شد که در 8 سال دفاع مقدس اگر بالگردی و یا جت‌های ما خراب می‌شد ما قادر به تعمیر آن‌ها نبودیم.

 این رتبه‌های قابل ملاحظه در طول عمر این انقلاب بسیار جای امیدواری و امید به انتقال تکنولوژی و علوم پیشرفته از غرب و آمریکا به دیگر کشورهای جهان دارد.

نگوییم که این انتقال شرایطش هنوز فراهم نشده. آمریکا بیش از حد، خود را درگیر مسائل دنیا و کشتن مردم بی‌گناه، برای رسیدن به هدف خود دست می‌زند. اگر قبل از فروپاشی شوروی کسی می‌گفت که شوروی در جنگ سرد شکست می‌خورد و به کشورهای مختلف تقسیم می‌شود شاید به طرف مقابل می‌خندیدند، اما این اتفاق افتاد.

ما نیز باید سختیهای مقاومت در برابر زورگویان عالم را به جان بخریم تا در پیشرفت کشورمان سهمی داشته باشیم و آیندگان از ما به خوبی یاد کنند. این اقدام تنها و تنها با تکیه به عزم داخلی امکان پذیر است و اینکه به خود تلقین کنیم "ما می‌توانیم" و سپس عمل به آن.

درسی که مدیران دیگر بخش‌های اقتصادی و فرهنگی که می‌توانند بگیرند این است که مدیریت جهادی هوا و فضای سپاه را سرلوح کار خود قرار دهند. این تقاضای یک ملت از "دولت‌مردان و مسئولان عرصه های مختلف" است.

این نظریه که ما باید دم کدخدا را بگیریم به این معنا است که باید با قدرت جهانی کنار آمد. یعنی این که "ما نمی‌توانیم".

3) مذاکرات هسته‌ای را نباید با معیشت مردم گره زد/ مشکل اقتصادی و تحریم‌ها به گونه‌ای دیگر حل شود:

مسوولان مذاکرات هسته‌ای و اقتصادی باید توجه داشته باشند که باید تمام وابستگی‌های خود به دیگر کشورها را، از طریق اتکاء به جوانان داخل و مدیریت جهادی حل نماییم نه فقط با مذاکره، چرا که غرب اگر هم با ما به تفاهم برسد مطمئا مسئله‌ای دیگر را بهانه قرار می‌دهد و مشکل دیگری را برای ما به وجود می‌آورد.

توجه به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان تنها و تنها راه حل رهایی از تحریم‌ها و وابستگی به کشورهای بیگانه است و خواستگاه عامه مردم و همچنین نخبگان این است که مسئولان باید اقتصاد مقاومتی را به مرحله اجراء در آورند.

نباید دل خویش را فقط به مذاکرات خوش کنیم، اگر چنین شد طرف مقابل برای دادن حداقل امتیاز خواستار جلوگیری از پیشرف کشورمان خواهند شد.

بهتر است اقتصاد دانش بنیان در داخل کشور به جدیت تمام دنبال شود.

"علیرضا ناطق منش"

 


٠٨:٢٧ - جمعه ٢ خرداد ١٣٩٣    /    عدد : ٥٣١٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٤١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج