سایت مراجع

 آيت الله سيد علي خامنه اي (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جواد تبريزي (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله محمد تقی بهجت (رحمة الله علیه‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله نوري همداني (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله لطف الله صافي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله ناصر مکارم شيرازي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله فاضل لنکرانی (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله سيد علي سيستاني (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله وحيد خراساني (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جوادي آملي (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جعفر سبحاني (مد ظله العالي)

اوقات شرعی
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ايميل :   
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
عنوان
دانشنامه عاشورا
اخبار > سرمايه عظيم دفاع مقدس چيست؟
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرمايه عظيم دفاع مقدس چيست؟

گنج دفاع مقدس ذخيره تمام‌نشدني است که تا سال‌هاي سال قابل استخراج است و اين مهم در تعابير حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري نيز بارها اشاره گرديده است. آنجا که حضرت امام راحل(ره) خطاب به جمع اعزامي بسيجيان به جبهه‌هاي حق عليه باطل مي‌فرمايند: «تاريخ، جز يک برهه کوتاه آن هم در صدر اسلام، جواناني مانند شما به خويش نديده است»، يا آنجا که مقام معظم رهبري اشاره مي‌دارند: «مسير با‌عزت ملت ايران تا سال‌هاي متمادي نيازمند تمسک به فرهنگ جهاد و شهادت غيورمردان اين مرز و بوم است.»

به راستي چه سري در اين گنج هشت ساله نهفته است که آن را منشأ اتفاقات بسيار مهم در عالم قرار داده است؟ آيا مگر جز اين است که در سال‌هاي دفاع مقدس، جنگ تمام‌عيار هشت ساله تحميلي از سوي مستکبران عالم به‌دست عده‌اي جوان دانشجو، طلبه، کارگر، کاسب و کارمند بسيجي مديريت شد و تاکتيک‌هاي پيشرفته پيرهاي نظامي عالم در ميدان‌هاي فاو و شلمچه و حلبچه به چالش کشيده شد؟ آيا مگر جز اين است که همين جوان‌هاي بسيجي آموزش نديده و غيرنظامي، سرآمد طرح‌هاي نظامي و عمليات‌هاي فوق استراتژيک در دوران دفاع مقدس گرديدند؟

چگونه است خرمشهر که در روزهاي آغازين دفاع مقدس از سوي ارتش تا دندان مسلح بعثي در پي هجوم به مرزهاي نظام نوپاي اسلامي ايران و بدون ساختارهاي منسجم نظامي به اشغال در‌مي‌آيد، تنها و تنها پس از يک‌و‌نيم سال بازپس گرفته مي‌شود؟ چه اتفاقي افتاده است که شهر استراتژيک فاو آن هم آن سوي آب‌هاي خروشان و وحشي اروند‌رود با دژ‌هاي مستحکم پولادي و بتوني و سلاح‌هاي کشتار مستقر در لب ساحل اروند در بحبوحه زمستان و سردي آب و هوا از سوي تعدادي جوان پاک باخته و با عبور از آب‌هاي اروند به تسخير نيروهاي اسلام در‌مي‌آيد؟ پاسخ اين سؤال‌ها و رمز اين شگفتي‌ها را مي‌توان تنها و تنها در يک چيز دانست و آن نيست جز «تقواي الهي و اخلاص در عمل». در تعبيري از مقام معظم رهبري مي‌خوانيم که«فتح الفتوح امام راحل عظيم‌الشأن ما تربيت جوانان مخلص بسيجي است». در خاطره‌اي از شهيد بزرگوار مهدي زين‌الدين فرمانده 22 ساله لشکر 17 علي بن‌ابيطالب(ع) قم نقل است که اين لشکر خط جديدي را از نيروهاي قبلي تحويل مي‌گيرد. پس از استقرار نيروها بخش انتهايي خط با کمبود نيرو مواجه شده و بدون نيرو مي‌ماند. موضوع به اطلاع اين فرمانده جوان مي‌رسد. ايشان در پاسخ مي‌گويند بقيه خط را درست محافظت نماييد و آن بخش را به ملائکه‌الله بسپاريد. شاهدان عيني اظهار مي‌کنند، تا رسيدن نيروهاي کمکي که شايد چندين ساعت طول کشيد، با اينکه در مواجهه با تانک‌هاي دشمن بوديم حتي يک تانک يا نفربر از آن سمت خط به ما حمله نکرد.

آري وقتي «بنده» به اوامر الهي به ديده تعبد مي‌نگرد و تخطي از آنها را بر خود حرام مي‌‌دارد، «مولا» نيز باب حکمت را به روي بنده خوش مي‌گشايد: «ومن يتق الله يجعل له مخرجا و يرزقه من حيث لايحتسب» اين است رمز پيروزي رزمندگان اسلام در دفاع مقدس هشت ساله. همين بروبچه‌هاي بسيجي و جوان نشان دادند که با نوشداروي پرواي الهي و اخلاص مي‌توان تمام دوره‌هاي طولاني نظامي و آکادميک را که مستلزم صرف وقت بسيار در زماني غير از زمان پرتنش جنگ است، در بحبوحه جنگ و در ميان آتش و خون کسب کرد و به کار بست.

اينک اما گنج تمام ناشدني دفاع مقدس و سرمايه عظيم حاصله از آن پيش روي ماست. سرمايه‌اي که بهره‌گيري از آن و تجربياتش ما را براي رسيدن به همه آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و استقرار حکومت جهاني اسلام رهنمون است. همان نگاهي که در دفاع مقدس منادي پيروزي ملت بزرگ ايران گرديد، مي‌تواند راهگشاي سربلندي‌هاي امروز و فرداي ما در عرصه‌هاي گوناگون اقتصادي، فرهنگي، بين‌الملي و... باشد. ان‌شاءالله.

**منبع:جوان آنلاین


" یا داعی الله"

 


١٩:٠٨ - سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٢    /    عدد : ٤٦٩١٨    /    تعداد نمایش : ٨٢١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج