سایت مراجع

 آيت الله سيد علي خامنه اي (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جواد تبريزي (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله محمد تقی بهجت (رحمة الله علیه‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله نوري همداني (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله لطف الله صافي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله ناصر مکارم شيرازي (مد ظله العالي‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله فاضل لنکرانی (رحمة الله علیه)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله سيد علي سيستاني (مد ظله العالي)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله وحيد خراساني (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جوادي آملي (مد ظله العالي ‌)
۞۩۞۩۞۩۞۩۞۩۞
 آيت الله جعفر سبحاني (مد ظله العالي)

اوقات شرعی
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ايميل :   
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
عنوان
دانشنامه عاشورا
اخبار > نوشته هایی از سفر مشهد مقدس
 


  چاپ        ارسال به دوست

نوشته هایی از سفر مشهد مقدس

تو را امام غريب می ‌نامند، می ‌دانم بد ميزبانی بودند و در مهمان ‌نوازی وفا نكردند. بعد از گذشت روزگار،حال تو ميزبان ما هستی؛ تو ميزبان گريه‌ها و نيازها؛ غم‌ها و دلتنگی ‌های ما هستی.تو كه غريبی را احساس كرده‌ای! حال غريبه‌ها به آستان كرم تو چشم دوخته‌اند و به دستان پر مهرت توسل كرده‌اند. می ‌خواهم از زائرانی بگويم كه جاده به جاده و شهر به شهر گذشته ‌اند تا نفسی مهمان شوند و از می عشق تو بنوشند. می خواهم از سنگ فرش آستان مقدّست بگويم كه سجده ‌گاه قدوم مهمانانت شده است؛ از كبوتران عاشقی كه گرداگرد حرم پاک تو می ‌چرخند و تو را طواف می ‌كنند؛ از نسيم بگويم كه بيرق گنبدت را بوسه ‌باران می كند و عطر دلربای تو و اشک تمنای زائرانت را به اوج افلاک می برد. می ‌خواهم از آسمان بگويم كه هر روز نه، هر ساعت نه، هر لحظه و ثانيه از تو جان می ‌گيرد و در پيشگاه شكوه تو جان می ‌دهد. می ‌خواهم از خورشيد بگويم كه هر طلوع با انوار خود به پنجره فولاد تو چنگ می ‌زند و از ضريح تو نور می ‌گيرد.خوش به حال جاده كه از قدوم زائرانت بغض تنهايی خود را می ‌شكند و خاک پايشان را به سينه زخم‌آلود خود می ‌زند كه عمری است از طواف تو جا مانده است. خوش به حال رواق‌ها، درها و ديوارهايی كه از نفس مهمانانت پِر می ‌گيرند و به ضريح پاک تو می ‌رسند. خوش به حال مناره ‌ها وكاشی ‌ها! نمیدانم با چه حسی شوق حضور در حرمت را به قلم بکشم، احساس دین پژوهان حوزه علم و صنعت را که مشتاقانه پر میکشیدند برای زیارتت، حس هر یک از بچه ها را نمیشود توصیف کرد،از لحظات خلوتیشان با شما گفتنیست از گریه هایشان در صحن انقلاب و کنار ضریح و جای جای حرم گفتنیست از دلتنگیهایشان و از مراسم وداعشان با شما گفتنیست و صد حیف که این احساس ها به قلم کشیده نمیشوند، وقتی دستت را می گذاری روی مرزی ترین نقطه وجودت یک حس گمشده آهسته شروع می کند به جوانه زدن...سلام می کنی... چشمت مست تماشای گنبد طلا می شود...بو می کشی تا ریه هایت پر شود از عطر حضور نگاه مهربان امام رضا ع و احساس تازگی، اندیشه های خسته ات را فرا می گیرد...زیر لب زمزمه می کنی یا ضامن آهو یا غریب الغربا حواست به من هست؟ غرق مهربانیش میشوی و اذن دخول میخوانی و از بست شیخ طوسی وارد حریم  مهربانی میشوی،دلت آرام میگیرد، نسیم خنکی لرزه بر اندامت می اندازد میدانی چیست این همان نسیمی هست که پرچم سبز امام را بوسه باران میکند، خودت خبر نداری اما هزاران فرشته پاهایت و رد پاهایت را غرق بوسه میکنند... دوست داری در صحنهای حرم قدم بزنی حس آرامش عجیبی تمام وجودت را گرفته است وقتی صدای اذان از مناره ها و بلندگوهای حرم بلند میشود و تو در صحن قدم میزنی ذره ذره وجودت برای رسیدن به نماز جماعت حرم  اشتیاق پیدا میکند و قدمهایت تندتر میشود... از مشتاق بودن به اینکه در آن هوای سرد خودت را برای نماز صبح به حرم امام برسانی و نماز جماعت بخوانی، اینها همه تنها گوشه ای از ارادت شما به امام رئوف بود ، میگویم حس تک تکشما را نمیشود به تصویر کشید.

دیدار با جانباز دلوریان یادتان هست او که برای خود دنیایی دارد با رفقای شهیدش، اوکه عکس رفقایش را در گوشه گوشه منزلش گذاشته و دنیایی خرف با آنها دارد، میگفت هر موقع صبح که از خواب بلند میشوم بهشان سلام میکنم و هر موقع هم بر میگردم سلام میدهم و بهشان میگویم که برگشتم ،هر موقع دلم تنگ میشود باهاشون صحبت میکنم  و هر موقع گره هایی تو زندگیم می افتد با اینها صحبت میکنم میگفت خیلیها میگن دیوونه شدم ولی اینطور نیست ، میگفت وقتی خونه ای میری میبینی یه آکواریوم تو خونش هست با فلان ابعاد و چند تا ماهی که وقتی باهاش صحبت میکنی میگه اینقدر پول دادم و ماهی رو خریدم یا مثلا طوطی خونش هست با فلان قیمت ، میگفت این رفقای من هم ماهی  های خونه من هستن ،این عکس آکواریوم خونه من هست ، صحبتهای جانباز دلوریان دنیایی داشت برای خودش، میگفت همه اینها را مدیون همسرم هستم که با صبر در کنارم هست و به من روحیه میدهد ،میگفت حضور شما هم روحیه به من میدهد.

میخواهم از حکایت مهمان شدنمان به حرم حضرت بهتون بگم که چطور شد 90 فیش غذا حضرتی جور شد و همه مهمان حضرت شدند. روز دوم بود که در محل اسکان بودیم دو نفر از آستان قدس وارد شدند و تعداد رو پرسیدند وقتی بهشون گفتیم 90 نفر یه جورایی نه گفتند و خلاصه با کلی خواهش و ثابت کردن اینکه 90 نفر هستیم و نشون دادن بلیطا بود که 90 غذای حضرتی برای جمعه ناهار روزی بچه های حوزه دانشجویی شد و همه مهمان حضرت شدند...

خلاصه اینکه امیدواریم اردوی سه روزه مشهد مقدس برای تک تک بچه ها و دین پژوهان خاطره خوب بجا گذاشته باشد و اگر هم ضعفی یا کم وکاستی از مسئولین و کادر اردوی مشهد دیدی به بزرگیتان ببخشید ...

ما را با نظرات ارزشمندتان خشنود سازید....

امیدواریم دلتان را جا گذاشته باشید در حرم و گره اش زده باشید به ضریح امام رضا...


اردو به روایت تصویر


افتتاحیه اردو


نشست با موضوع سبک زندگی دانشجوی انقلابی


دیدار با جانبار دلوریان


 

مراسم وداعیه در حرم امام رضا علیه السلام


عکس دسته جمعی


 ١٦:٥٣ - يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٢    /    عدد : ٥٠٥٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٨١


کاربر مهمان
1392/11/21 23:24
2
6
یکی از نقاط مثبت اردو، زیارت وداع بود که در صحن انقلاب، برادران و خواهران روی زمین نشستند. درود بر استاد اسکندری که خیلی پخته و فنی روضه خواندند.
کاربر مهمان
1392/11/21 19:5
2
6
اردوی خوبی بود.الحمدلله خیلی خوش گذشت اول از امام رضا ممنونم..دوم از مسئولان حوزه
کاربر مهمان
1392/11/21 1:9
0
0
تصویر آخر تنها برای عرض تبریک به یکی از دوستانی می باشد که تنها چند روز قبل از این سفر ازدواج کردن... اگه گفتید کیه!!!؟
کاربر مهمان
1392/11/21 0:36
2
8
بسم الله.سلام. بابت اردوی مشهد بسیار متشکریم ... اول از آقای ملکی بزرگوار تشکر می کنم که حقا و انصافا خیلی خیلی زحمت کشیدند ... دوم از آقای مشمول ... ایشان زحمت فراوانی را متحمل شدند ... کیفیت عکس ها پایین هست ... از حوزه دانشجویی علم و صنعت توقع داشتیم که دوربین عکاسی خوبی برای اردو تهیه می کردند ... در مجموع خیلی خوش گذشت ... ما مشهد زیاد رفتیم اما از لحاظ معنوی، این اردو برای بنده، بهترین بود. ان شاءالله با نقد و بررسی این اردو، سال های بعد، بهترین اردو برگزار شود.

انشاالله


نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج